15.3 C
Athens
Φόρτωση Εκδηλώσεις

« Όλες οι Εκδηλώσεις

  • Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

MMR Tour: Wonderwall Unplugged ★ Thessaloniki ★ Schooldrivers / Underhill West / Coretheband + Friends

6 Μαΐου, 2016 @ 21:30

«Είναι καλύτερο να δεις κάτι μια φορά παρά να ακούς για αυτό χίλιες.»

★ UP NORTH IS WHERE THE FUN IS ★

Το 1o Modern Mental Rebellion Tour είναι γεγονός! Από τις 4 ως τις 8 Μαΐου οι Schooldrivers (Αθήνα), Underhill West (Ξάνθη) και Coretheband από τα Χανιά της Κρήτης ενώνουν την εκρηκτικότητα και τη θετική τους ενέργεια, παίρνουν κιθάρες και βαλίτσες και βγαίνουν στον δρόμο για να ροκάρουν τη βόρεια και την κεντρική Ελλάδα με μία ασταμάτητη σειρά πέντε συναυλιών!

Ο εξωστρεφής και πειραματικός modern rock χαρακτήρας των Schooldrivers, το εκρηκτικά entertaining Rock ‘N Roll των Underhill West και το φρέσκο pop/rock των νέων με βαρύ βιογραφικό Coretheband εγγυάται 5 βραδιές γεμάτες κέφι και ένταση σε Ξάνθη, Κομοτηνή, Θεσσαλονίκη και Αθήνα.

★ Quick Info ★

• Τετάρτη 4 Μαΐου Nostos Bar (Ξάνθη)
• Πέμπτη 5 Μαΐου ΟΧΤΩ (Κομοτηνή)
• Παρασκευή 6 Μαΐου WonderWall Coffee & Cocktails Roof Unplugged + Friends (Θεσσαλονίκη)
• Σάββατο 7 Μαΐου Silver Dollar Music Bar + Sonic Piston (Θεσσαλονίκη)
• Κυριακή 8 Μαΐου Rock Avenue + Friends (Αθήνα)

Η μουσική σκηνή ενωμένη. Εσύ θα λείπεις?

Be Part Of It Now!

//

★ Επικοινωνία ★
Επικοινωνείστε μαζί μας στο info@mmrfestival.com

★ Ηχοληψία (FOH) ★
Ioannis Varelidis – www.facebook.com/ioannis.varelidis?fref=ts
Nikos Mermigkas – Final Sound Studio

★ ΧΟΡΗΓΟΙ ★
(Ξάνθη)
• Audiosqueezer – http://audiosqueezer.com/
• Αrt Lab Μουσικό Εργαστήριο – www.facebook.com/ArtLabXanthi/?fref=ts
• Ψητοπωλείο Ταμάμ – www.facebook.com/tamam.xanthi?fref=ts
• Μεταλλεμπορική ΟΕ – www.metallemporiki-xanthi.gr
• Κρεπερί Gateau Sale www.facebook.com/gateau-sale-41560264681/?fref=ts
• Γυμναστηριο Venus www.facebook.com/VenusFitnessClubGR/?fref=ts
• Central Post καφέ – www.facebook.com/Central-Post-737706886284890/?fref=ts
• Caffeine roastery superfoods – www.facebook.com/Caffeine-roastery-superfoods-729228780514486/?fref=ts

(Κομοτηνή)
• Γυμναστήριο Will & Steel – www.facebook.com/willnsteel/?fref=ts
• Kasparian Optics – www.facebook.com/kasparianoptics/?fref=ts
• Σχολή χορού Let’s Dance – www.facebook.com/Sxoli-xorou-Lets-Dance-289731931080368/?fref=ts
• Golosso (fast food) – www.facebook.com/pages/Goloso/218625764874944?fref=ts

(Αθήνα)
• JUST SHOOT ME
• LensMan-Nick – www.facebook.com/LensMan-Nick-751185271585708
• GUITAR BASE – www.facebook.com/guitarbase.gr
• Recover Studio – www.facebook.com/studiorecover
• Backstage Music Studio – www.facebook.com/backstagestudiosathens
• Final Sound Studio – www.facebook.com/Finalsoundstudio

★ Media Partners ★
• Hard Music – www.hardmusic.gr
• RockOverdose.gr – Rock Overdose Music Webzine –www.rockoverdose.gr
• FeelA RockA – Τhe Rock webzine – www.feelarocka.com
• RockGreece.gr – www.rockgreece.gr
BullMp.comwww.bullmp.com
• rockyourlife.gr – www.rockyourlife.gr
• Ράδιο Ξάνθη – https://www.facebook.com/RadioXanthi93.5/?fref=ts
•Xanthi Nea – www.facebook.com/xanthinea/?fref=ts
• Δημοτικό Ραδιόφωνο Ξάνθης
• Enjoy Radio (xanthi) – www.facebook.com/Enjoy-Radio-Xanthi-946-fm-916735601698431/?fref=ts
• Radio Life (Xanthi) – www.facebook.com/Radio-Life-921-Fm-Xanthi-Radio-671384822901354/?fref=ts
• Ράδιο Παρατηρητής (Κομοτηνή) – www.facebook.com/RadioParatiritis/?fref=ts
• Γυναίκες της Κομοτηνής – gynaikestiskomotinis.gr
• Steki Radio / Generation Gap – www.stekiradio.gr

★ Media Sponsors ★
• Athens Day & Night – www.athens-dayandnight.gr
• Rockap.gr – www.rockap.gr
• RockN’Roll Town Blogspot – www.rocknrolltown.blogspot.gr

#mmrtour

Λεπτομέρειες

Ημερομηνία:
6 Μαΐου, 2016
Ώρα:
21:30
Ετικέτες Εκδήλωση
, , , , , , ,
Ιστότοπος:
https://www.facebook.com/events/994823113906002/

Χώρος Διεξαγωγής

WonderWall Coffee & Cocktails Roof
Αιγύπτου 16Α
Thessaloníki, 54625 Greece
+ Χάρτης Google